Доступність посилання

ТОП новини
12 травня 2021, Київ 05:37

Для понад третини жителів Кривого Рогу не розпочався опалювальний сезон


Для понад третини жителів Кривого Рогу ще не розпочався опалювальний сезон. Інформацію про це 24 жовтня підтвердили у державному підприємстві «Криворізька теплоцентраль».

За даними підприємства, через накопичені борги за електрику наразі знеструмлені 4 найбільші котельні Кривого Рогу, які належать підприємству. Як пояснили у теплоцентралі, борг перед енергетиками утворився через недобросовісну оплату спожитих послуг споживачами.

«Борги, які не зі своєї вини накопичувало підприємство роками перед ПАТ «ДПЕК Дніпрообленерго» сьогодні стали причиною, з якої підприємство не підключають до електропостачання», – заявили на підприємстві. Згідно з їхніми даними, борг за струм станом на понеділок становить 124 мільйони гривень.

На підприємстві не називають ніяких орієнтовних термінів підключення котелень.

Водночас у ПАТ «ДПЕК Дніпрообленерго» повідомили, що теплопостачальне підприємство винне за використаний струм 142 мільйони гривень.

У Криворізькій міській раді інформацію про те, що тисяча житлових будинків, школи, садки та лікарні міста у двох районах все ще без опалення, підтвердили, але назвали інші цифри боргу за електрику. Міська влада заявляє, що на ситуацію вплинути не може.

«Поставки тепла у найбільші спальні райони міста, які зобов’язане здійснювати держпідприємство «Криворізька теплоцентраль», досі не розпочато. Проблема – борги перед енергетиками, які вимагають погасити 60 мільйонів гривень заборгованості. Міська влада ніяк на ситуацію вплинути не може, оскільки управління цим підприємством здійснює Фонд держмайна», – заявили в мерії.

За інформацією міськради, ситуацію ускладнює й те, що, згідно з постановою уряду «Про порядок розподілу коштів на спеціальних рахунках», гроші, що надходять теплоцентралі від усіх груп споживачів, автоматично, без участі самого підприємства розподіляються з рахунків. «У підсумку, коштів, які залишаються у розпорядженні підприємства, катастрофічно не вистачає для своєчасної оплати за електроенергію та транспортування газу», – пояснили в міськраді.

Тепло у будинки у Кривому Розі почали запускати 17 жовтня. За даними міськради, заборгованість жителів міста за теплоносії становить 260 мільйонів гривень.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG