Доступність посилання

ТОП новини

Сина Джемілєва готують до звільнення з колонії – адвокат


Хайсер Джемілєв

Cина народного депутата України Мустафи Джемілєва, Хайсера готують до звільнення з російської колонії, повідомив його адвокат Микола Полозов.

«Хайсер зараз перебуває в таборі. Але можна припустити, що перед звільненням, яке має відбутися в кінці листопада, його посадять уштрафний ізолятор. Це така традиція в колонії. Перед звільненням ув’язнених, як правило, ізолюють. Ймовірно, щоб позбавити контакту, щоб не брали від співкамерників звістки на волю», – сказав Полозов виданню «Укрінформ».

За словами адвоката, його підзахисний також повідомив, що у нього взяли аналізи. Як заявляє Полозов, побічно це свідчить про підготовку до звільнення, бо для тих, кого звільняють, колонія готує медичну карту.

Полозов нагадав, що 27 жовтня відбудеться засідання з розгляду апеляційної скарги на відмову в умовно-достроковому звільненні Хайсера Джемілєва.

«Думаю, результат цього засідання передбачуваний – відмовлять. Тим більше, що до простого звільнення Хайсера Джемілєва з колонії залишиться близько місяця», – додав Полозов.

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім’ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО у Криму до сусідньої Росії, у Краснодарський край.

Верховний суд Росії скоротив на півтора року термін ув’язнення в 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом для Хайсера Джемілєва. При цьому Дніпровський суд Києва у квітні 2015 року визначив йому покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Хайсер Джемілєв відбуває покарання в Росії в Астраханській колонії № 10.

10 липня 2015 року ЄСПЛ виніс рішення у справі Хайсера Джемілєва, постановивши звільнити його з СІЗО, а також зобов’язавши Росію не робити будь-яких дій, які можуть зашкодити здоров’ю українця. Однак справа досі не завершена, Росія не відповідає на запити української сторони про передачу Хайсера Джемілєва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG