Доступність посилання

ТОП новини
17 квітня 2021, Київ 11:59

Сина Джемілєва готують до звільнення з колонії – адвокат


Хайсер Джемілєв

Cина народного депутата України Мустафи Джемілєва, Хайсера готують до звільнення з російської колонії, повідомив його адвокат Микола Полозов.

«Хайсер зараз перебуває в таборі. Але можна припустити, що перед звільненням, яке має відбутися в кінці листопада, його посадять уштрафний ізолятор. Це така традиція в колонії. Перед звільненням ув’язнених, як правило, ізолюють. Ймовірно, щоб позбавити контакту, щоб не брали від співкамерників звістки на волю», – сказав Полозов виданню «Укрінформ».

За словами адвоката, його підзахисний також повідомив, що у нього взяли аналізи. Як заявляє Полозов, побічно це свідчить про підготовку до звільнення, бо для тих, кого звільняють, колонія готує медичну карту.

Полозов нагадав, що 27 жовтня відбудеться засідання з розгляду апеляційної скарги на відмову в умовно-достроковому звільненні Хайсера Джемілєва.

«Думаю, результат цього засідання передбачуваний – відмовлять. Тим більше, що до простого звільнення Хайсера Джемілєва з колонії залишиться близько місяця», – додав Полозов.

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім’ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО у Криму до сусідньої Росії, у Краснодарський край.

Верховний суд Росії скоротив на півтора року термін ув’язнення в 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом для Хайсера Джемілєва. При цьому Дніпровський суд Києва у квітні 2015 року визначив йому покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Хайсер Джемілєв відбуває покарання в Росії в Астраханській колонії № 10.

10 липня 2015 року ЄСПЛ виніс рішення у справі Хайсера Джемілєва, постановивши звільнити його з СІЗО, а також зобов’язавши Росію не робити будь-яких дій, які можуть зашкодити здоров’ю українця. Однак справа досі не завершена, Росія не відповідає на запити української сторони про передачу Хайсера Джемілєва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG