Доступність посилання

ТОП новини

Автоматичне набуття громадянства Росії є примусовим – лист Лутковської російській колезі


Олег Сенцов, Олександр Кольченко
Олег Сенцов, Олександр Кольченко

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська закликає уповноваженого з прав людини в Росії Тетяну Москалькову втрутитися в ситуацію з передачею громадян України Олега Сенцова і Олександра Кольченка і перевірити правові підстави прийняття їх в російське громадянство.

Як повідомляється на офіційній сторінці українського омбудсмена, Лутковська звернулася до Москалькової щодо примусового прийняття в громадянство Росії громадян України, які проживали в Криму і не змогли у встановлений термін звернутися до міграційної служби, щоб відмовитися від російського громадянства, зокрема й тому, що в цей час були позбавлені волі.

За словами Лутковської, це питання набуває дедалі більшої актуальності у зв’язку з тим, що саме через наявність у Сенцова і Кольченка російського громадянства, яке було їм надано автоматично, Міністерство юстиції Росії відмовилося передати їх в Україну для подальшого відбування покарання.

«Автоматичне набуття російського громадянства тими особами, які в силу різних причин не змогли від нього відмовитися, фактично є примусовим», – зазначає в листі Лутковська.

За її словами, перебуваючи під вартою, Сенцов і Кольченко були позбавлені можливості подати в міграційну службу заяву про відмову від російського громадянства.

Лутковська наголошує, що автоматичне набуття російського громадянства Сенцовим і Кольченком не лише суперечить міжнародним стандартам з питань громадянства, а й порушує їх право повернутися додому.

«Свого часу я надавала вашій попередниці докази того, що і Сенцов, і Кольченко є громадянами України, а той факт, що до них допустили українського консула, є підтвердженням того, що влада Росії визнала наявність у Олега Сенцова і Олександра Кольченка українського громадянства. Більш того, в доповіді уповноваженого з прав людини за 2015 рік Елла Памфілова констатувала, що в результаті вжитих за скаргами Сенцова і Кольченка дій уповноваженого було усунуто правову невизначеність щодо їх громадянської належності та визнано їх українське громадянство», – йдеться в листі Лутковської.

20 жовтня Росія відмовила Україні у видачі українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка на підставі, що Росія вважає їх своїми громадянами. Як наголосили в українському МЗС, обидва не зверталися за отриманням російського громадянства, а відповідні заяви Москви суперечать нормам міжнародного права.

25 серпня 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у причетності до тероризму. Спільником Сенцова російські слідчі назвали кримського активіста Олександра Кольченка, якого засудили до 10 років колонії суворого режиму. Олександр Кольченко, як і Олег Сенцов, своєї провини не визнають. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованими.

XS
SM
MD
LG