Доступність посилання

ТОП новини

Проведення виборів на Донбасі зараз неможливе – Оліфер про підсумки засідання в Мінську


Учасники Контактної групи, архівне фото

Українська сторона в Тристоронній контактній групі заявляє, що зараз проведення виборів на території Донбасу, яка не контролюється українською владою, неможливе. Про це за підсумками засідання Контактної групи в Мінську повідомила прес-секретар представника України в цій групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

«Проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, де є 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь, не є можливим», – написала Оліфер у Facebook.

«Окремо Україна ставить питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 року. Зокрема, йдеться про скасування результатів псевдовиборів від 2 листопада 2014 року», – додала вона.

Це засідання Контактної групи стало першим після саміту лідерів «нормандської четвірки», який відбувся 19 жовтня у Берліні.

Президент України Петро Порошенко після закінчення зустрічі в «нормандському форматі» заявив, що учасники зустрічі домовилися готувати концепцію виборчого законодавства для місцевих виборів на окупованій частині Донбасу. За його словами, позиція України полягає в тому, що всі іноземні збройні підрозділи мають бути виведені «безумовно до проведення виборів, що є необхідною умовою для проведення виборчого процесу». Крім того, він висловив сподівання, що підвищенню рівня безпеки також буде сприяти доступ ОБСЄ до непідконтрольної нині ділянки українсько-російського кордону, включно зі встановленням там постів.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів Мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків.

Мінські домовленості визначають, що такі вибори мають відбутися відповідно до українського законодавства і норм ОБСЄ.

У серпні Порошенко повідомляв, що Київ не контролює понад 409 кілометрів кордону з Росією на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG