Доступність посилання

ТОП новини

В Італії оголосили надзвичайний стан через землетрус 26 жовтня


(ілюстраційне фото)

Уряд Італії оголосив режим надзвичайного стану у центральних областях Марке та Умбрії, де 26 жовтня ввечері стався землетрус.

Загиблих у результаті землетрусу немає, кілька людей були легко поранені через обвал будівельних конструкцій.

Понад три тисячі людей не можуть повернутися до пошкоджених будинків, повідомляє департамент цивільного захисту Італії. Потерпілих розміщують у наметових містечках і готелях.

Багато будинків були пошкоджені, античні церкви та історичні споруди в окремих містечках взагалі зруйновані. У зоні землетрусу 27 жовтня закриті школи: перевіряють наявність можливих пошкоджень та безпеку будівельних структур. На ліквідацію наслідків нової стихії італійський уряд виділив 40 мільйонів євро.

Ситуацію загострює ще й негода, сильні дощі у гірських районах спричинили зсуви ґрунту. Геологи попереджають про загрозу нових зсувів та руйнувань автошляхів, що може призвести до повної ізоляції пошкоджених поселень.

26 жовтня перший поштовх силою 5,4 бали стався о 19:11 за місцевим часом, і після 9 вечора – другий поштовх магнітудою 5,9 балів за шкалою Ріхтера, інформує Інститут геофізики та вулканології Італії. До світанку четверга зафіксували щонайменше 200 коливань меншої потужності.

Епіцентр землетрусу в центральних Апеннінах зачепив цього разу близько десяти містечок у регіонах Марке та Умбрії. Повністю зруйновані історичні центри у селах Кастель Сантанджело суль Нера, Віссо, Камеріно, Уссіта, Норча. Це кілька десятків кілометрів на північ від зони попереднього нищівного землетрусу 24 серпня цього року, коли загинули майже 300 осіб.

У департаменті цивільного захисту Італії вважають, що цього разу жертв вдалося уникнути, оскільки другий сильніший поштовх землі стався за дві години після першого, тож жителі встигли залишити будинки. Як інформують сейсмологи, коливання земної поверхні тривають. Багато людей з уражених територій бояться повертатися навіть до вцілілих будинків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG