Доступність посилання

ТОП новини

Провідні російські науковці закликають позбавити міністра культури наукового ступеня 


Міністр культури Росії Володимир Мединський
Міністр культури Росії Володимир Мединський

Понад 20 провідних членів Російської Академії наук (РАН) опублікували відкритий лист із закликомпозбавити міністра культури Росії Володимира Мединського наукового ступеня, оскільки його дисертація «стоїть поза сферою науки»

У листі, опублікованому в газеті «Комерсант» 28 жовтня, академіки та члени-кореспонденти РАН також критикують недавнє рішення про перенесення слухання справи про дисертацію Мединського зі спеціалізованої вченої ради Уральського федерального університету до Вищої атестаційної комісії (ВАК) міністерства освіти.

Автори листа кажуть, що рішення є «безпрецедентним втручанням» у академічний процес у Росії.

Неурядова організація «Діссернет» вказала, що наукові роботи Мединського містять елементи плагіату.

Володимир Мединський у 2011 році захистив дисертацію на тему «Проблеми об’єктивності у висвітленні російської історії другої половини XV-XVII століть». У квітні 2016 року група вчених подала в міністерство освіти і науки заяву з проханням позбавити Мединського ступеня доктора наук. Автори заяви виявили в роботі міністра грубі помилки.

Засідання спеціалізованої вченої ради Уральського федерального університету з питання про позбавлення Мединського наукового ступеня було призначено на 4 жовтня, але його перенесли на прохання міністра.

XS
SM
MD
LG