Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон щодо забезпечення захисту прав власності


Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо забезпечення захисту прав власності, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

Як зазначає прес-служба Адміністрації президента, документом передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника нерухомого майна щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, запровадження обов’язкової реєстрації заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій в Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника.

Крім того, закон передбачає обов’язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, на установчому документі.

Цей закон Верховна Рада ухвалила 6 жовтня. Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автори закону зазначали, що наразі немає повної захищеності прав власності як об’єктів нерухомості, так і корпоративних прав, а незаконне заволодіння правами на власність юридичних та фізичних осіб стало одним із негативних факторів впливу на інвестиційний клімат в Україні.

Цього тижня Кабмін схвалив проведення пілотного проекту смс-інформування громадян про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю, також користувачі завдяки системі смс-інформування зможуть взнавати про те, хто цікавився їхньою власністю.

Онлайн-доступ до реєстру прав на нерухоме майно уряд відкрив з 6 жовтня минулого року. Реєстр прав власності на нерухоме майно є єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про зареєстровані права, суб’єктів прав, об’єкти нерухомого майна та незавершеного будівництва, правовстановлювальні документи.

Інформація про зареєстровані права, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення Держреєстру, має однакову юридичну силу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG