Доступність посилання

ТОП новини

Партія влади в Грузії заявила про свою перемогу на виборах


Пізно ввечері у неділю виконавчий секретар владної партії Грузії «Грузинська мрія» (ГМ) Іраклій Кобахідзе заявив на спеціальному брифінгу, що кандидати від «партії влади» здобули «переконливу перемогу» в 49 з 50 одномандатних виборчих округів у другому турі парламентських виборів.

Кандидати від опозиційної партії «Єдиний національний рух» колишнього президента і губернатора Одеської області України, Михеїла Саакашвілі програла у всіх округах, де брали участь у другому турі голосування.

Правдивість заяви Іраклія Кобахідзе кореспонденту Радіо Свобода неофіційно підтвердили в Центральній Виборчій комісії країни. Офіційні попередні підсумки будуть опубліковані в другій половині дня в понеділок.

Підсумки другого туру парламентських виборів означають, що партія мільярдера Бідзіна Іванішвілі «Грузинська мрія» завоювала конституційну більшість в новому парламенті, тобто більше трьох чвертей від спискового складу депутатів.

Прем'єр-міністр Георгій Квірікашвілі вже заявив, що конституційна більшість буде використана для внесення істотних змін в основний закон країни.

Соратники Міхеїла Саакашвілі повідомили про численні порушення − підтасовування при підрахунку голосів, насильство і залякування виборців. Однак правляча партія відкинула ці звинувачення пославшись на те, що за виборами спостерігали сотні міжнародних спостерігачів, представники ОБСЄ та інших авторитетних організацій, які визнали , що вибори були демократичними.

XS
SM
MD
LG