Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:13

Президентські вибори в Молдові: ЦВК опрацювала майже 60% бюлетенів


30 жовтня в Молдові відбулися президентські вибори. Згідно з попередніми даними, ЦВК Молдови опрацювала трохи більше 57% бюлетенів. За цими підрахунками, Ігор Додон набрав 52,45%, Майя Санду − 33,97%,Дмитро Чубашенко − 5,38%. Інші кандидати − менше 4%.

Соціаліст Ігор Додон є лідером у багатьох соціологічних опитуваннях, але може не набрати достатньої кількості голосів, щоб виграти на виборах у першому турі. 41-річний економіст Додон прагне змінити курс країни на євроінтеграцію, передбачений підписаною в 2014 році на тлі запеклого опору Москви угодою про асоціацію з ЄС.

Основною опоненткою Додона є колишній міністр освіти і голова Партії дій і солідарності Майя Санду. Вона хоче реалізувати передбачені угодою про асоціацію Кишинева з Брюсселем реформи та заявляє, що Молдові необхідно зміцнити свої шанси на членство в ЄС.

Вибори, що відбуваються в Молдові 30 жовтня, є першими за останні 20 років прямих президентських виборах. Вибори сприймаються спостерігачами як боротьба між прихильниками інтеграції Молдови з Європейським союзом і тими, хто хоче тісніших зв’язків з Росією.

Молдова є однією з найбідніших країн Європи і пережила за останні роки кілька гучних корупційних скандалів. З 1996 року президенти країни обиралися законодавцями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG