Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 15:09

Президент Європарламенту засудив затримання журналістів у Туреччині


Мартін Шульц

Президент Європарламенту Мартін Шульц засудив затримання у Туреччині головного редактора й оглядача опозиційної газети «Джумхурієт» (Cumhuriyet).

«Затримання Мурата Сабунджі й інших журналістів Cumhuriyet – це ще одна перетнута червона лінія проти свободи слова в Туреччині. Cumhuriyet – це не просто незалежне видання: це найстаріша світська газета в країні, установа Республіки», – написав Шульц у Twitter.

За словами Шульца, переслідуванням інакодумства в країні турецький уряд сприяє «поляризації, а не єдності».

«Я чітко висловлював захоплення ЄС за сміливість, з якою громадяни Туреччини відстоювали демократію після спроби державного перевороту. Але продовження масових чисток виглядає політично мотивованим, а не викликаним правовимим і безпековими причинами», – заявив президент Європарламенту.

31 жовтня турецькі ЗМІ повідомили про затримання головного редактора газети «Джумхурієт». На сайті видання повідомляється, що головного редактора Мурата Сабунджу, а також оглядача Ґюрая Оза затримали після обшуків у їхніх помешканнях.

За даними CNN Turk, загалом було видано 13 ордерів на арешт журналістів і керівників газети.

Прокуратура турецького Стамбула повідомила, що проводить розслідування щодо зв'язків газети і фонду, який є власником видання, із курдськими бойовиками і рухом релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, що живе у США.

Слідство перевіряє, чи скоювали вони злочини від імені двох «терористичних організацій», заявив прокурор.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG