Доступність посилання

ТОП новини

Комісія: Савченко склав тест на голову Миколаївської ОДА за 6 хвилин через «технічний збій»


Новообраний голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко

У комп’ютері, за яким складав тестування народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», переможець конкурсу на голову Миколаївської ОДА Олексій Савченко, стався технічний збій, заявляє голова Комісії з питань вищого корпусу державної служби Костянтин Ващенко. Саме ця комісія у вересні обрала переможця конкурсу на голову Миколаївської облдержадміністрації. Про це він заявив у коментарі програмі «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший»).

Костянтин Ващенко пояснив, що насправді кандидат складав тест довше, просто сталася помилка комп’ютера. Він зазначив, що результат у шість хвилин справді видається нереальним.

«Він (Савченко, – ред.) понад 30 хвилин проходив тестування. Я не виключаю, що просто ця цифра, шість хвилин – це те, що видав комп’ютер. Я не знаю, як це відбулося. Я вважаю, що це просто технічний збій», – зазначив він.

Голова Агентства з питань держслужби і голова Комісії з питань вищого корпусу державної служби Костянтин Ващенко
Голова Агентства з питань держслужби і голова Комісії з питань вищого корпусу державної служби Костянтин Ващенко

Тим часом, у громадській організації «Центр протидії корупції» заявили, що вже підготували звернення до Національної поліції – про незаконне втручання в роботу комп’ютерної системи під час складання тестів для визначення переможця конкурсу на посаду голови Миколаївської області, в якому переміг депутат Олексій Савченко.

Раніше програма «Схеми» оприлюднила звіт щодо результатів тестування Савченка, завірений підписами членів комісії, відповідно до якого народний депутат від фракції БПП склав тест у п’ять разів швидше від найближчого свого опонента – за шість хвилин і чотири секунди.

За цей час він мав встигнути прочитати 40 запитань і дати 34 правильні відповіді. У середньому, за дев’ять секунд народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» мав прочитати одне запитання, чотири речення – варіанти відповіді до нього – і обрати правильний варіант.

Члени Комісії з питань вищого корпусу державної служби, які віддали високі бали Олексію Савченку, також прокоментували численні мовні помилки у його презентації, серед яких, зокрема, траплялися вислови, суть яких важко було зрозуміти.

Представник Адміністрації президента у цій комісії Наталія Анненкова зазначила, що оцінювала професійні знання переможця конкурсу: «Так, я бачила, що були помилки. Але презентація одного з небагатьох кандидатів у той день, яка була не списана, чи не єдиний з кандидатів, який не використовував функцію «Copy-paste» у компетенції, яка на той день складалася з оцінювання професійних знань, у першу чергу, мене повністю задовольнила».

Наталія Анненкова – представник Адміністрації президента у Комісії з питань вищого корпусу державної служби
Наталія Анненкова – представник Адміністрації президента у Комісії з питань вищого корпусу державної служби

Голова Агентства з питань держслужби і голова комісії, яка обрала Олексія Савченка на посаду голови Миколаївської ОДА, Костянтин Ващенко пояснює, що комісія наразі не ставить перед собою завдання оцінювати кандидатів на грамотність. І хоча закон про державну службу чітко вказує, що «державний службовець категорії «А» повинен вільно володіти державною мовою», Ващенко каже, що комісія просто ще не встигла розробити критерії такого оцінювання.

Кабмін дав комісії, яку очолює Ващенко, рік на розробку цих критеріїв. Поки що цей час ще не сплинув.

«Ми вже працюємо над цим порядком, просто ми не зобов’язані це мати просто зараз», – додав Костянтин Ващенко.

Закон «Про державну службу» дав старт реформі державного управління. З набуттям чинності закону 1 травня 2016 року в Україні державних службовців категорії «А» не призначають, а обирають на конкурсі. Обирає новостворена Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Потім, після узгодження з Кабміном, указ про призначення переможця конкурсу на посаду має підписати президент.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG