Доступність посилання

20 Серпень 2017, Київ 13:03
Новини | Міжнародні

Росія: активіст Ільдар Дадін заявляє, що його можуть убити в колонії


Ільдар Дадін

Ув’язнений у Росії громадський активіст Ільдар Дадін заявив, що його можуть вбити у колонії в місті Сегежа в Республіці Карелія, де він відбуває покарання. Про це він повідомив дружині Анастасії Зотовій у листі, записаному 31 жовтня адвокатом Олексієм Ліпцером.

«11 вересня 2016 року до мене прийшов начальник колонії Коссієв з трьома співробітниками. Вони разом почали мене бити. Всього били за цей день чотири рази, по 10-12 чоловік одночасно, били ногами. Після третього побиття опустили голову в унітаз просто в камері штрафного ізолятора», – вказав Дадін і додав, що такі побиття регулярно тривали й надалі.

«Якщо мене зараз знову піддадуть тортурам, побиттю і зґвалтуванням, я навряд чи протримаюся більше тижня. У разі моєї раптової швидкої смерті тобі можуть сказати, що причиною тому стало самогубство, нещасний випадок, постріл при спробі втечі або бійка з іншим ув’язненим, але це буде брехнею, це буде сплановане адміністрацією вбивство з метою прибрати свідка і жертву катувань», – передав дружині Ільдар Дадін.

Дружина активіста Анастасія Зотова заявила, що звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової.

«Зателефонувала Москальковій: вона пообіцяла відправити до виправної колонії уповноваженого з прав людини в Карелії та надіслати запит до Федеральної служби виконання покарань», – написала Зотова у Twitter.

Офіційної реакції органів влади Росії на ці повідомлення наразі немає.

Ільдар Дадін – перший у Росії активіст, засуджений за статтею про неодноразове порушення правил проведення публічних заходів. У грудні 2015 року суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. Суд другої інстанції знизив термін до двох із половиною років.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG