Доступність посилання

ТОП новини

Росія: активіст Ільдар Дадін заявляє, що його можуть убити в колонії


Ільдар Дадін
Ільдар Дадін

Ув’язнений у Росії громадський активіст Ільдар Дадін заявив, що його можуть вбити у колонії в місті Сегежа в Республіці Карелія, де він відбуває покарання. Про це він повідомив дружині Анастасії Зотовій у листі, записаному 31 жовтня адвокатом Олексієм Ліпцером.

«11 вересня 2016 року до мене прийшов начальник колонії Коссієв з трьома співробітниками. Вони разом почали мене бити. Всього били за цей день чотири рази, по 10-12 чоловік одночасно, били ногами. Після третього побиття опустили голову в унітаз просто в камері штрафного ізолятора», – вказав Дадін і додав, що такі побиття регулярно тривали й надалі.

«Якщо мене зараз знову піддадуть тортурам, побиттю і зґвалтуванням, я навряд чи протримаюся більше тижня. У разі моєї раптової швидкої смерті тобі можуть сказати, що причиною тому стало самогубство, нещасний випадок, постріл при спробі втечі або бійка з іншим ув’язненим, але це буде брехнею, це буде сплановане адміністрацією вбивство з метою прибрати свідка і жертву катувань», – передав дружині Ільдар Дадін.

Дружина активіста Анастасія Зотова заявила, що звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової.

«Зателефонувала Москальковій: вона пообіцяла відправити до виправної колонії уповноваженого з прав людини в Карелії та надіслати запит до Федеральної служби виконання покарань», – написала Зотова у Twitter.

Офіційної реакції органів влади Росії на ці повідомлення наразі немає.

Ільдар Дадін – перший у Росії активіст, засуджений за статтею про неодноразове порушення правил проведення публічних заходів. У грудні 2015 року суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. Суд другої інстанції знизив термін до двох із половиною років.

XS
SM
MD
LG