Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Москві починає розглядати по суті справу директора Бібліотеки української літератури


Наталія Шаріна (архівне фото)
Наталія Шаріна (архівне фото)

Міщанський суд столиці Росії Москви 2 листопада починає розглядати по суті кримінальну справу проти директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, звинуваченої в екстремізмі і розтраті. Очікується, що на першому засіданні прокурор оголосить суть висунутого обвинувачення, після чого підсудна та її захист висловлять свою позицію у справі.

У ході попередніх слухань суд відмовився повертати справу в прокуратуру і продовжив домашній арешт Шаріної до 28 квітня, дозволивши їй невеликі прогулянки.

Як заявляє адвокат Шаріної Іван Павлов, справа не може бути розглянута по суті, оскільки слідству так і не вдалося сформулювати, які саме дії директора бібліотеки розглядаються як злочинні.

Наталія Шаріна перебуває під домашнім арештом із жовтня 2015 року. Їй інкримінують порушення російського законодавства за статтями про розпалювання ненависті й ворожнечі, а також розтрату коштів.

Шаріну затримали після обшуку в бібліотеці, під час якого вилучили книги, визнані у Росії забороненими екстремістськими матеріалами.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Шаріну політв’язнем.

XS
SM
MD
LG