Доступність посилання

20 Серпень 2017, Київ 13:05
Новини | Події

Рада підтримала можливість вирішувати бізнесові й цивільні спори поза судами


Верховна Рада ухвалила за основу законопроект «Про медіацію» №3665, який передбачає можливість для бізнесу та громадян вирішувати свої спори за допомогою «медіатора» – неупередженого фахівця, який виступає у спорі третьою стороною. За цей документ проголосували 238 депутатів за мінімально необхідних 226.

«У разі виникнення спору люди йдуть лише до суду, часто не знаючи, що є інші форми розв’язання спорів. Ми виписали вимоги до медіатора (особи, яка є третьою стороною у розв’язанні спорів). Це не може бути держслужбовець. Вимоги – дуже жорсткі, жорсткіші, ніж у багатьох країнах ЄС. Люди зможуть іти не до судів, а до медіаторів, якщо ми матимемо законодавство про медіаторів та їхній реєстр», – зазначає Альона Шкрум, депутат від «Батьківщини», співавтор законопроекту про медіацію.

За словами Шкрум, довіра до судів в Україні вкрай низька, тому поява інститутів медіації не лише розвантажить суди, а допоможе інвесторам і простим громадянам вирішувати свої проблеми не звертаючись до суду. Вона припускає, що одне тільки позитивне рішення щодо медіації зможе поліпшити позиції України у рейтингу Doing Business.

Раніше цей законопроект підтримали профільні комітети парламенту та Міністерство юстиції.

Альтернативний законопроект про медіацію, який подав опозиціонер Сергій Ківалов, парламент відхилив.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG