Доступність посилання

ТОП новини

У Кривому Розі активісти в респіраторах перекрили дорогу біля меткомбінату


У Кривому Розі 3 листопада активісти в респіраторах перекрили дорогу біля металургійного комбінату ПАТ «АреслорМіттал Кривий Ріг» (колишня «Криворіжсталь»). Вони влаштували акцію «пішохідний перехід», рухаючись безперервно з одного боку вулиці на інший і в зворотному напрямку. Як повідомили Радіо Свобода учасники акції, таким чином вони протестували «проти забруднення довкілля тисячами тонн шкідливих речовин, якого припускається підприємство».

За словами учасників акції, жителі Кривого Рогу «обурені тим, що промисловий гігант не виконує взяті на себе екологічні зобов’язання». Зокрема, вони заявляють, що мова йде про виведення з експлуатації найбільш забруднюючих виробництв – аглофабрики металургійного виробництва і працюючого мартенівського цеху.

За даними активістів, вони одягли захисні маски і респіратори, щоб показати, «наскільки брудне повітря в Кривому Розі».

Водночас на підприємстві ПАТ «АреслорМіттал Кривий Ріг» заявили, що «поважають право громадських організацій на публічне висловлювання своєї думки», але підкреслили, що компанія виконує всі взяті на себе інвестиційні зобов’язання.

«Компанія АрселорМіттал, найбільший іноземний інвестор в Україні, інвестувала з моменту приватизації підприємства більше ніж 34 мільярди гривень у реконструкцію основних виробничих фондів, у тому числі 3,8 мільярда – в екологію. Екологічні проекти протягом 10 років роботи компанії АрселорМіттал в Україні були націлені на поетапну заміну застарілого обладнання на нове, більш екологічно безпечне, а також на впровадження сучасних технологій, які дозволяють знизити промислове вплив підприємства на довкілля», – заявили на підприємстві.

2 листопада генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що ПАТ «АреслорМіттал Кривий Ріг» сплатило державі понад 72 мільйони гривень збитків за понаднормові викиди забруднюючих речовин в атмосферу. На підприємстві цю інформацію підтвердили.

Тоді ж голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов заявив, що 72 мільйона гривень, відшкодовані підприємством, уже надійшли до обласного, державного бюджету і бюджету міста Кривий Ріг. За інформацією з обласної ради, «АрселорМіттал Кривий Ріг» – це найбільший забруднювач атмосфери в Дніпропетровській області. За рік він викидає у повітря понад 200 тисяч тонн шкідливих речовин, це 40% промислових викидів у регіоні. У комбінаті ці дані не коментували.

2012 року з комбінату вже стягнули мільйон гривень за шкоду довкіллю.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (раніше мав назву «Криворіжсталь) є найбільшим в Україні виробником сталевого прокату. Підприємство повторно приватизували у 2005 році.

XS
SM
MD
LG