Доступність посилання

ТОП новини

Freedom House: Рада має відхилити проект щодо е-декларацій антикорупіонерів


Міжнародна правозахисна організація Freedom House закликає Верховну Раду України відхилити законопроект, який вимагатиме детальних фінансових звітів від антикорупційних організацій і їхніх працівників.

«Верховна Рада України повинна відхилити проект закону, який під прикриттям «прозорості» може принести нав’язливий контроль уряду за неурядовими організаціями, активістами і їхніми родинами», – заявив Метью Шааф, директор проекту ЛГБТІ ініціатив для України і Євразії.

За його словами, у разі ухвалення документа організації по боротьбі з корупцією стануть потенційними цілями для «державного залякування і переслідування».

Раніше відхилити проект закону Верховну Раду закликали представники міжнародної організації Transparency International Україна й антикорупційної групи «Реанімаційний пакет реформ».

28 жовтня народний депутат Юрій Дерев’янко, який входить до комітету з питань запобігання і протидії корупції, зареєстрував законопроект № 5318. 1 листопада документ надали на ознайомлення, він був у порядку денному Ради на 3 листопада, але його не розглядали. Автор законопроекту пропонує, щоб вимоги закону «Про запобігання корупції» поширювалися і на фізичних осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної допомоги у сфері протидії корупції, а також на членів громадських рад при антикорупційних органах.

Крім того, законопроект передбачає створення переліку громадських об’єднань, які здійснюють діяльність з протидії корупції, цей список має формувати Національне агентство з питань запобігання корупції й оприлюднювати щороку не пізніше за 31 грудня.

XS
SM
MD
LG