Доступність посилання

ТОП новини

Сербія може проводити військові навчання з Росією – НАТО


Роуз Ґоттемюлле
Роуз Ґоттемюлле

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Ґоттемюллер заявляє, що у Сербії є суверенне право вибирати з ким підтримувати свої військові зв’язки.

«Це справа Сербії – чи хоче вона взяти участь у військових навчаннях з Росією. З точки зору НАТО, це нормально, це добре. Ми не витрачаємо часу на безглузді ігри, де немає переможця», – заявила Ґоттемюллер 3 листопада у Чорногорії.

Заступник генсекретаря НАТО також зауважила, що сербські військові присутні на навчаннях НАТО у Чорногорії.

«Сербія може будувати свої відносини у сфері безпеки і оборони так, як вона вважає за потрібне, як національна суверенна держава. Але ми також дуже раді, що Сербія є тут у Чорногорії і бере участь у цих важливих навчаннях з реагування на надзвичайні ситуації», – зазначила Роуз Ґоттемюллер.

Сербія, Росія і Білорусь почали спільні військові навчання на сербській території. Навчання під назвою «Слов’янське братство» триватимуть тиждень.

Понад 700 сербських, російських і білоруських військових відпрацьовуватимуть вертолітні напади, імітацію нападу на повстанську базу, евакуацію постраждалих, а також практикуватимуть артобстріл.

У Чорногорії команди з 32 країн-членів і країн-партнерів НАТО на день раніше почали навчання щодо усунення наслідків стихійних лих і моделюється нападу із застосуванням хімічної зброї.

Цього року у НАТО офіційно запросили Чорногорію приєднатися до альянсу, що спричинило гнів з боку Росії.

Белград намагається збалансувати свої традиційно теплі відносини з Москвою зі своїм прагненням членства в Європейському союзі і більш тісних відносин із НАТО, хоча планів вступу до альянсу Сербія не має.

XS
SM
MD
LG