Доступність посилання

ТОП новини

У Раді Європи занепокоєні ситуацією з ув’язненим російським активістом Дадіним


Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд повідомляє про розмову з російськими посадовцями щодо інформації про катування у в’язниці опозиційного активіста Ільдара Дадіна.

За словами Яґланда, 3 листопада він мав телефонну розмову з міністром юстиції Росії Олександром Коноваловим, під час якої висловив занепокоєння щодо ситуації з Дадіним.

Турбйорн Яґланд закликав Олександра Коновалова до проведення прозорого розслідування інформації про побиття Ільдара Дадіна та співпраці з Радою Європи щодо реформи пенітенціарної системи у Росії.

Коновалов, своєю чергою, пообіцяв Яґланду, що у Росії буде проведене прозоре розслідування цієї ситуації.

Про те, що Ільдара Дадіна катують у колонії, повідомила його дружина Анастасія Зотова. Вона зазначила, що активісту погрожували вбивством, якщо він буде скаржитися на побиття.

У Федеральній службі Росії з виконання покарань і Слідчому комітеті заявили, що медики не виявили слідів побоїв на тілі ув’язненого.

Європейський суд з прав людини вимагає провести незалежне від медичне обстеження Ільдара Дадіна. Страсбурзький суд дав скарзі російського опозиційного активіста пріоритетний статус.

Дадін відбуває 2,5-річне ув’язнення. Його засудили у грудні 2015 року, ставши першим активістом, засудженим за неодноразову участь в опозиційних мітингах і пікетах. «Меморіал» визнав Дадіна політв’язнем.

XS
SM
MD
LG