Доступність посилання

ТОП новини

Росія: у центрі Москви біля Кремля відкрили пам’ятник князю Володимиру


У Росії у центрі Москви на Боровицькій площі біля Кремля в День народної єдності відкрили пам’ятник київському князю Володимиру.

В урочистостях взяли участь президент Росії Володимир Путін, російський прем’єр Дмитро Медведєв, патріарх Кирило, члени уряду Росії, мер Москви Сергій Собянін, а також представники громадських організацій та релігійних конфесій.

​Путін назвав князя Володимира, який правив у Києві наприкінці X – на початку XI століть, «збирачем і захисником земель, далекоглядним політиком». Головною подією в його епоху стало хрещення Русі, сказав Путін і закликав «разом протистояти викликам і загрозам, опираючись на духовні заповіти і принципи згоди».

16-метровий монумент вирішили звести, не дивлячись на заклики архітекторів і активістів не порушувати історичний ландшафт російської столиці.

Ініціаторами встановлення пам’ятника стали Російське військово-історичне товариство, яке очолює міністр культури Володимир Мединський, і влада Москви. Спочатку монумент хотіли поставити на Воробйових горах, проте після протесту місцевих жителів і попереджень експертів про небезпеку обвалення схилу, вибрали місце для пам’ятника – Боровицьку площу поруч з Кремлем.

XS
SM
MD
LG