Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2018, Київ 16:22

Мін’юст вимагає від НАЗК надання порядку перевірки е-декларацій


Міністерство юстиції України вимагає від Національного агентства з питань запобігання корупції якнайшвидше надати відповідний порядок перевірки електронних декларацій.

Як повідомляє прес-служба відомства, міністерство досі не отримало від НАЗК порядок проведення контролю та повної перевірки декларації, а також перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій, повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

У відомстві заявляють, що інформація про затягування з боку Мін’юсту реєстрації такого порядку не відповідає дійсності, Міністерство юстиції не залучалося ані на стадії розробки, ані на стадії обговорення до роботи над жодним з варіантів відповідного порядку.

«Документи, які регламентують проведення перевірки декларацій чиновників, доцільно розробляти в публічному відкритому діалозі як з Міністерством юстиції, так і з представниками громадських організацій, експертних та наукових установ. Такий підхід дозволить уникнути маніпуляцій чи ухилення від відповідальності осіб, які подають недостовірну інформацію», – йдеться у повідомленні.

У Мін’юсті наголошують, що функції щодо моніторингу декларацій і подальшого реагування на незаконні дії під час заповнення – це виключно компетенція НАЗК і передача цих функцій іншим органам є сумнівною.

Відповідно до раніше опублікованого алгоритму дій НАЗК, із 31 жовтня агентство розпочинає оцінку декларацій, зокрема, на правильність та повноту заповнення, своєчасність подання.

В ніч на 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище – президент, прем’єр, члени уряду, депутати, судді, правоохоронці. За даними сайту Єдиного державного реєстру декларацій, документи подали на час завершення першого етапу понад 118 тисяч осіб.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG