Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 14:52
Новини | Події

Ситник: НАБУ проводить перевірку е-декларацій майже 20 чиновників


Національне антикорупційне бюро України вже проводить перевірку електронних декларацій майже 20 чиновників, зокрема народних депутатів. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив директор бюро Артем Ситник.

«НАЗК проводить суцільну перевірку поданих декларацій на предмет відповідності законодавства – як кримінального, так і адміністративного, якщо будуть встановлені ознаки незаконного збагачення– матеріали передаються до НАБУ. Якщо будуть звернення чи повідомлення про факти незаконного збагачення, які підслідні Антикорупційному бюро, – відповідні перевірки буде розпочато», – сказав він.

«Поки що таких звернень небагато, лише два, але думаю, що коли завершиться термін внесення змін до декларацій, кількість цих звернень буде набагато більшою», – додав Ситник.

Він зазначив, що аналітичне управління НАБУ наразі аналізує декларації, які є «найбільш очевидними з точки зору незаконного збагачення», і за власною ініціативою буде виявляти ознаки «незаконного збагачення і брехню» у деклараціях.

В ніч на 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище – президент, прем’єр, члени уряду, депутати, судді, правоохоронці. За даними сайту Єдиного державного реєстру декларацій, документи подали на час завершення першого етапу понад 118 тисяч осіб.

Підслідними НАБУ є вищі посадові особи, завданням бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG