Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 07:15

У Дніпрі відкрили виставку про «Іловайський котел»


В національному історичному музеї імені Яворницького у Дніпрі відкрили виставку світлин «Іловайськ 2014». Як передає кореспондент Радіо Свобода, на виставці представлено близько сотні робіт українських фотокореспондентів, які брали безпосередню участь в подіях серпня 2014 року під Іловайськом.

За словами організаторів, для більшості бійців ці світлини були останніми в житті, вони загинули при виході «зеленим коридором», частина бійців потрапила в полон, решта були поранені.

«Ця виставка – данина пам’яті хлопцям із батальйонів «Донбас», «Дніпро», «Миротворець», «Витязь», бійців Збройних сил України, які брали участь в іловайських подіях», – сказала на відкритті координатор проекту Аліна Сологубова.

Усі знімки українських фотографів – Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка – супроводжуються розповідями, які вводять глядача в контекст історії світлини.

Наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. Військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України під прикриттям підтримуваних ними сепаратистів, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики.

За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG