Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 03:19

В Іраку знайшли масове поховання страчених неподалік Мосула


Іракські силовики у щойно визволеному місті Хаммам-аль-Аліл, 7 листопада 2016 року

Військові Іраку повідомили, що у визволеному від бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» місті Хаммам-аль-Аліл неподалік Мосула знайшли масове поховання з понад сотнею тіл зі стятими головами.

Як повідомив бригадний генерал Ях’я Расул, від більшості тіл лишилися тільки кісткові останки, одяг теж не зберігся, тому наразі не відомо, чи вбиті були військовими, чи цивільними.

Місто Хаммам-аль-Аліл урядові сили Іраку визволили раніше в понеділок. Від цього міста на берегах річки Тигр на південь від міста Мосула до південних околиць Мосула близько 15 кілометрів.

За повідомленнями, напередодні визволення ісламісти стратили в місті Хаммам-аль-Аліл в останні дні жовтня й на початку листопада близько ста його цивільних мешканців, але в цьому випадку йдеться про інші, давніші жертви. Ісламісти захопили це місто, разом із сусіднім Мосулом, на початку 2014 року.

Нині іракські урядові війська та союзні їм ополчення, а також військові сили курдської автономії «пешмерґа» ведуть операцію визволення Мосула. З півдня вони просунулися вже до міста Хаммам-аль-Аліл, із півночі вже наближаються до околиць міста, а зі сходу вони вже ввійшли в Мосул, і у східних районах міста точаться вуличні бої.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG