Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 02:12

Ірак: курдські бійці визволили важливе місто біля Мосула


Бійці «пешмерґи» йдуть у наступ на Башику, 7 листопада 2016 року

В Іраці бійці збройних формувань автономного Іракського Курдистану «пешмерґа» визволили від бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» важливе місто Башика неподалік Мосула.

Визволення міста почалося зранку, коли в нього ввійшли близько двох тисяч курдських бійців. За повідомленнями, більшість ісламістів на той час уже втекла з міста, й там лишалися близько сотні бойовиків.

Місто Башика було на лінії фронту з ісламістами понад два роки, відколи бойовики захопили його разом із сусіднім Мосулом.

Воно розташоване приблизно за 13 кілометрів на північний схід від Мосула – найбільшого міста Іраку, яке наразі ще контролюють ісламісти. Операція визволення Мосула почалася днями.

На цей час іракські урядові війська та союзні їм ополчення, а також курдські сили «пешмерґа» ведуть наступ на Мосул практично з усіх боків. Із півдня вони просунулися на відстань близько 15 кілометрів до його околиць, із півночі вже наближаються до околиць міста, а зі сходу вони вже ввійшли в Мосул, і у східних районах міста точаться вуличні бої; наступ триває і з західного напрямку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG