Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 03:03

Брюссель: наступний крок до безвізового режиму для України в ЄС можливий наступного тижня


(Shutterstock)

Наступний крок до безвізового режиму для України в Європейському союзі можливий наступного тижня, повідомляє власний кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі.

За його даними, посли країн Євросоюзу можуть надати «зелене світло» для початку переговорів між Радою ЄС і Європейським парламентом про візову лібералізацію для України наступної середи, 16 листопада.

Саме наступного тижня, повідомив він, можливе досягнення домовленості про механізм припинення чинності безвізового режиму для громадян країн, що мають його, в разі, якщо ЄС вважатиме це за необхідне.

Але до досягнення цієї домовленості початок переговорів між Радою ЄС і Європарламентом про безвізовий режим для України, як і для Грузії й Косова, неможливий.

Для запровадження візової лібералізації для громадян України, тобто безвізового режиму для короткотермінових подорожей до країн «шенгену», ще необхідне формальне позитивне рішення з цього приводу Європейського парламенту і Ради ЄС, на які очікують ближчим часом. У Києві сподіваються, що це станеться до 24 листопада, коли має відбутися саміт Україна – ЄС. Відтак, як вважають, безвізовий режим зможе запрацювати від початку 2017 року чи принаймні в першій чверті наступного року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG