Доступність посилання

ТОП новини

Пакистан депортував біженку з обкладинки National Geographic


Шарбат Ґула (с) після суду в Пакистані, Пешавар, 4 листопада 2016 року

Влада Пакистану депортувала біженку з Афганістану, що стала відомою завдяки її юнацькому фотопортретові на обкладинці журналу National Geographic 1985 року, через звинувачення в підроблених документах.

Як повідомляє Радіо Машааль, пакистанська служба Радіо Свобода, жінку на ім’я Шарбат Ґула, нині понад 40-річну, пізно ввечері привезли на кордон із Афганістаном у прикордонному пункті Торхам і передали афганським представникам.

Пакистанське телебачення показало кадри жінки, загорнутої в бурку, традиційний одяг афганських мусульманок, що закриває обличчя і все тіло, в авті з пакистанськими дипломатами, що їде до кордону.

Раніше афганські посадовці повідомляли, що з Торхама Шарбат Ґулу вертольотом привезуть до столиці Кабула, де президент Афганістану Ашраф Гані запланував прийняття на її честь.

В апараті Гані також повідомляли, що для Ґули і її дітей, яких уже депортували з Пакистану попередніми днями, в Кабулі вже підготували дім.

Невідому зеленооку дівчину сфотографував наприкінці 1984 року, під час радянсько-афганської війни, в таборі афганських біженців у Пакистані фотограф журналу National Geographic зі США Стів МакКаррі. Влітку 1985-го це фото з’явилося на обкладинці журналу і стало відомим у світі символом біженки. 2002 року фотограф знайшов жінку в Афганістані, куди вона повернулася з табору в Пакистані після закінчення війни в її країні.

Фотографія з обкладинки National Geographic (п) потрапила й на багато міжнародних фотовиставок
Фотографія з обкладинки National Geographic (п) потрапила й на багато міжнародних фотовиставок

Представниця народу пуштунів, що живе по обидва боки афгансько-пакистанського кордону, Шарбат Ґула пізніше знову перебралася до Пакистану. Та останнім часом влада Пакистану почала значно суворіше ставитися до біженців із Афганістану, яких там нині перебуває близько 2,5 мільйонів. Кількасот тисяч із них уже депортували останніми місяцями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG