Доступність посилання

ТОП новини

Путін привітав Трампа з перемогою на виборах президента США


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Президент Росії Володимир Путін привітав республіканця Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США.

Як повідомляє прес-служба Кремля, Путін надіслав Трампові «вітальну телеграму».

У телеграмі Путін висловив сподівання «на спільну роботу з виведення російсько-американських відносин із кризового стану, а також із вирішення актуальних питань міжнародного порядку денного і пошуку ефективних відповідей на виклики глобальної безпеки».

Президент Росії також висловив упевненість, що «вибудовування конструктивного діалогу між Москвою і Вашингтоном, яке ґрунтується на принципах рівноправності, взаємної поваги і реального врахування позицій один одного, відповідає інтересам народів обох країн і всього світового співтовариства».

Дональд Трамп отримав 276 голосів у колегії виборників. Для перемоги на виборах одному з кандидатів достатньо мати 270 представників у цій колегії. Таким чином, республіканці здобули перемогу і на виборах президента, і в обох палатах Конгресу. Республіканська партія зберігає контроль над Сенатом США.

Після оголошення результатів виборів Трамп пообіцяв «поводитися справедливо і рівноправно щодо всіх країн». «Ми шукатимемо діалогу і партнерства, а не конфліктів», – наголосив Трамп щодо своїх орієнтирів у зовнішній політиці.

У ході передвиборної кампанії Трамп не раз заявляв, що в разі перемоги буде розглядати можливість визнати належність Криму Росії, про яку стверджує Кремль, і обіцяв поліпшити відносини з Росією. Критики закидають йому прихильне ставлення до президента Росії Володимира Путіна.

XS
SM
MD
LG