Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині спорядили гуманітарний вантаж в Україну


Із Будапешта в Україну виїхав гуманітарний вантаж у складі п’яти трейлерів із продуктами харчування, ліжками для лікарень, медичним обладнанням, вакцинами, шкільним приладдям, одягом тощо. Всього це 56 тонн вантажу вартістю понад 100 тисяч євро, передає кореспондент Радіо Свобода.

Координатором цієї благодійної акції стала Харитативна рада Угорщини.

Перед відправкою вантажу статс-секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклош Шолтес наголосив, що цього року в Україну здійснено багато таких гуманітарних перевезень. За його словами, в Угорщині збором допомоги для сусідньої країни займаються доброчинні організації католицької, реформатської, баптистської церков, а також місцеве відділення Мальтійської служби милосердя. Значну допомогу у цій справі надають Служба допомоги ордену іоаннітів, Служба підтримки св. Луки та Об’єднана єврейська релігійна громада Угорщини, сказав Шолтес.

Політик у своєму виступі зазначив, що ця допомога направляється не лише угорській меншині Закарпаття та Івано-Франківська, а й Україні в цілому. Частина допомоги буде передана медичним закладам, де лікуються і поранені бійці АТО.

Інший чільний представник цього міністерства Золтан Оноді-Сюч нагадав, що оскільки за останні 5 років в Україні значно зменшилася кількість населення, яке отримало необхідні щеплення, знову зареєстровані випадки захворювань на поліомієліт, коклюш та туберкульоз. Урядовець зазначив, що метою допомоги є подолання цих хвороб в Україні, і висловив надію, що найближчим часом стане можливим охоплення вакцинацією мінімум 90 відсотків населення. Посадовець наголосив, що Угорщина поширить допомогу і на доставки в Україну вакцин проти таких небезпечних хвороб, як поліомієліт та туберкульоз.

Присутня при відправці гуманітарного вантажу посол України в Угорщині Любов Непоп висловила подяку угорському урядові, доброчинним організаціям та громадянам цієї країни за допомогу.

XS
SM
MD
LG