Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 00:53

Кононенко та Гладковський мають іспанські вілли неподалік Порошенка – «Схеми»


Неподалік іспанської вілли Петра Порошенка, оформленої на фірму Feruvita SL, розташовуються також вілли його близьких соратників – народного депутата Ігоря Кононенка та заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Ігор Кононенко не вказав землю та маєток в Іспанії у розділі «нерухомість» своєї електронної декларації, а лише задекларував дві іспанські фірми. Журналісти з’ясували, що на фірму Treck Holdings Coast оформлений маєток площею 768 квадратних метрів. Він розташовується у другій лінії від моря в громаді Сан-Мануель біля іспанської Марбельї. Від неї до резиденції Порошенка – 25 хвилин на авто.

Маєток фірми Ігоря Кононенка в Іспанії
Маєток фірми Ігоря Кононенка в Іспанії

На другу іспанську фірму Кононенка Lancashire Big SL оформлено майже 26 соток землі просто на узбережжі Середземного моря в урбанізації Лос-Монтерос. Земельна ділянка Кононенка з виходом на море розташована всього за два кілометри від його вілли.

Ще у 2012 році на супутникових знімках тут був маєток, зведений у 80-і роки минулого століття. Але на свіжіших знімках видно, що він був знесений, а новий ще не з’явився.

Земельна ділянка Ігоря Кононенка в Іспанії
Земельна ділянка Ігоря Кононенка в Іспанії


У коментарі програмі «Схеми» народний депутат Ігор Кононенко повідомив: «Так, належні мені компанії справді володіють значним списком майна (понад 100 одиниць). Проте, згідно з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», я не зобов’язаний декларувати майно, що належить цим компаніям. Зокрема, формат декларації не дозволяє це зробити».

Також у розслідуванні йдеться про те, що Олег Гладковський, заступник секретаря РНБО, не задекларував віллу в Іспанії у розділі «нерухомість», а лише вказав фірму своєї дружини Toulousse Investments SL. Журналісти з’ясували, що на цю фірму оформлена вілла на 1729 квадратних метрів,розташована в районі Ла-Загалета.

Маєток в Іспанії, оформлений на компанію дружини Олега Гладковського, близького соратника Петра Порошенка
Маєток в Іспанії, оформлений на компанію дружини Олега Гладковського, близького соратника Петра Порошенка


Олег Гладковський не відреагував на прохання «Схем» про коментар.

Раніше «Схеми» показали іспанську віллу Петра Порошенка, що розташована поблизу містечка Естепона у провінції Малага, оформлену на його фірму Feruvita SL.

Іспанську нерухомість Порошенка, Кононенка і Гладковського пов’язує не лише географічна близькість. У всіх їхніх компаній, на які оформлені вілли, один і той самий адміністратор – це Петрівська Ірина Вікторівна.

У компаній, на які оформлені вілли Порошенка, Кононенка, Гладковського, є спільний адміністратор
У компаній, на які оформлені вілли Порошенка, Кононенка, Гладковського, є спільний адміністратор

Вона зареєстрована у селі Ходосівка під Києвом. Але там журналістам сказали, що вона давно виїхала в Іспанію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG