Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ: обшук у члена «Опозиційного блоку» проводять у рамках розслідування про «чорну бухгалтерію»


У Національному антикорупційному бюро заявляють, що обшук у співголови виконкому партії «Опозиційний блок» Олександра Касянюка проводиться в рамках розслідування кримінального провадження про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

Як повідомили у прес-службі бюро, ці слідчі дії були санкціоновані судом.

У НАБУ зазначають, що підставою для обшуку була інформація про те, що в Касянюка могли бути документи і носії електронної інформації, що мають стосунок до ведення так званої «чорної бухгалтерії».

Раніше в «Опозиційному блоці» заявили, що силовики проводять обшук у Касянюка. У політичній силі вважають, що метою цих слідчих дій є «продовження тиску на опозицію з боку влади», і назвали обшук «акцією залякування».

Колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна», опублікованому 28 травня, заявив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців. За його словами, йдеться про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

30 травня Національне антикорупційне бюро України почало розслідування на підставі заяви Трепака про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

31 травня видання «Українська правда» оприлюднило записи, які нібито свідчать про тіньові витрати Партії регіонів, згідно з якими, у другому півріччі 2012 року через «чорну бухгалтерію» було витрачено 66 мільйонів доларів. Автори публікації, депутат із «БПП» Сергій Лещенко і головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик, повідомили, що «чорну бухгалтерію» Партії регіонів отримали від анонімного джерела.

XS
SM
MD
LG