Доступність посилання

ТОП новини

Військові повідомили про інформацію з російського безпілотника про участь Росії у війні на Донбасі


Ілюстраційне фото: російські військові готують до запуску безпілотник невеликих розмірів
Ілюстраційне фото: російські військові готують до запуску безпілотник невеликих розмірів

У прес-центрі штабу антитерористичної операції проти спільних російсько-сепаратистських сил на частині Донбасу повідомили про зміст інформації з блоку пам’яті виловленого в морі біля Маріуполя безпілотника російського виробництва, що доводить участь Росії у війні проти України на Донбасі.

Аналіз інформації з флеш-накопичувача апарата, не видаленої його оператором, свідчить, що в період із 20 серпня по 6 листопада цей безпілотник не менш ніж 4 рази залучався до ведення аеророзвідки позицій Збройних сил України в Маріуполі й околицях. Усього на флеш-накопичувачі виявили понад 500 фотознімків.

При цьому запуск безпілотного апарата комплексу «Орлан-10» здійснювався зі стартової позиції на території Росії, на 17 кілометрів західніше від Єйська Ростовської області, мовиться в повідомленні. У ньому наведено й супутниковий знімок цієї пускової позиції, на якій видно польовий табір військового підрозділу, що обслуговує ці безпілотні комплекси повітряної розвідки.

Під час одного з таких польотів, 10 жовтня, апарат перебував над місцевістю, де в той час російсько-сепаратистські сили вели прицільний обстріл позицій українських військ, унаслідок якого тоді загинули двоє українських військових і були поранені шестеро.

«Прицільність обстрілів підтверджує дорозвідку наших позицій та корегування вогню артилерії незаконних збройних формувань із боку Збройних сил Росії та в черговий раз підтверджує злочинну діяльність та безпосередню участь Збройних сил Росії у воєнному конфлікті на сході України», – мовиться в повідомленні.

За словами військових, ідеться про безпілотник, що був «знешкоджений» 6 листопада силами АТО біля села Мелекине неподалік Маріуполя.

7 листопада знімки того самого «Орлана-10» із бортовим номером 10332 публікувала Державна прикордонна служба України. За її даними, апарат, що плавав на поверхні, виявили в морі за три кілометри від берега в робочому стані.

XS
SM
MD
LG