Доступність посилання

ТОП новини

Соціологи назвали несправедливими звинувачення в антиукраїнських настроях в анкетах для школярів


(ілюстраційне фото)

Український центр вивчення громадської думки «Соціоінформ» заявив, що був несправедливо звинувачений в «антиукраїнських настроях», що начебто були присутні в анкетах всеукраїнського опитування дітей у школах, зміст якого викликав критику.

Як заявили соціологи, це дослідження проводилось на замовлення програми MYMEDIA – міжнародного проекту, що має на меті допомогу в розвитку незалежних ЗМІ в семи країнах світу, у тому числі в Україні.

«Програма MYMEDIA 4 роки поспіль активно підтримує журналістські проекти в Україні. Вона завжди займає чітко виражену проукраїнську позицію. Проект MYMEDIA фінансується Міністерством міжнародних справ Данії (DANIDA). В рамках MYMEDIA в Україні було проведено низку чудових тренінгів із медіаграмотності та популяризації демократичних цінностей серед молоді. Результати цього дослідження мали стати основою для розробки рекомендацій для нової програми із популяризації медіаграмотності серед підлітків та молоді України», – мовиться в заяві соціологічного центру.

У ній також наголошено, що анкета розроблялась у тому числі фаховими українськими науковцями-соціологами і минулого року пройшла обов’язкову для таких досліджень сертифікацію психологів та педагогів України (Національна академія педагогічних наук України, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи). «Отже, опитування є безпечним для підлітків та дозволяє їм максимально вільно висловити свою позицію», – пишуть автори заяви.

Як мовиться в заяві «Соціоінформу», кожне питання анкети має симетричну шкалу відповідей та варіант «важко відповісти» – таким чином питання залишаються питаннями, а не формують наперед задані відповіді чи стиль міркувань.

«Спеціалісти з соціології знають, що не можна в анкеті усі питання ставити у позитивному формулюванні, тому деякі з них сформульовані від протилежного – і це є звичайною практикою. В тому, що методика працює, ми мали можливість переконатись під час першої хвилі дослідження – результати першої хвилі дослідження показали, що рівень демократичних цінностей та патріотизму серед підлітків є навіть вищим, ніж у дорослих», – кажуть виконавці планованого опитування.

«Щодо мови анкети: в 90% випадків опитування проводилось українською мовою. Опитування підлітків проводилося на законних підставах. Тому представлення цього опитувальника як такого, що зорієнтований на заподіяння шкоди нашій державі, є безпідставним, адже опитування здійснювалося з дотриманням усіх соціологічних стандартів», – заявили соціологи.

Раніше в понеділок Міністерство освіти і науки України повідомило, що лист про опитування школярів, зміст якого викликав критику, відкликали майже два тижні тому, ще 3 листопада.

Попередніми днями почали лунати критичні відгуки щодо листа місцевим органам управління освітою й загальноосвітнім навчальним закладам від департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України з проханням сприяти соціологічному опитуванню серед учнів 7–11 класів на тему «Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів», яке планував провести український центр вивчення громадської думки «Соціоінформ».

Зокрема, письменниця Лариса Ніцой заявила, що опитувальник був російською мовою, і в ньому були такі питання: «Я бы хотел(ла), чтобы Украина присоединилась к политическому и экономическому союзу с Россией»; «Я бы не голосовал(ла) за кандидата-женщину на пост президента»; «Украинская и русская культуры совершенно одинаковы»; «Украина и Россия должны быть одним государством»; «Украина становится частью большого союза, который включает Россию»; «Украина распадается на несколько отдельных государств» тощо.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG