Доступність посилання

ТОП новини

Рада ухвалила закон про повернення коштів ошуканим вкладникам


Верховна Рада ухвалила президентський законопроект про повернення коштів ошуканим вкладникам. За ухвалення законопроекту № 5390 до проголосували 285 депутатів за мінімально необхідних 226.

У центрі Києва сьогодні проходили акції протесту, зокрема, банківських вкладників.

Напередодні заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко висловив сподівання, що ошукані вкладники банків почнуть отримувати свої заощадження ще до Нового року в разі, якщо Верховна Рада у вівторок ухвалить закон про захист ошуканих вкладників банків. Депутат нагадав, що законопроект визначає, що виплати мають початися через 20 днів після підписання закону президентом.

Минулого тижня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону щодо захисту ошуканих вкладників банків. Порошенко тоді закликав парламентарів у вівторок, 15 листопада, поставити документ на голосування і проголосувати за нього.

Як повідомив Порошенко, законопроект передбачає надання права Фондові гарантування вкладів фізичних осіб після ретельного вивчення всіх обставин укладання кожної конкретної депозитної угоди і після розроблення порядку виплат забезпечити повернення коштів.

У травні НБУ своєю постановою визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним і запровадив у ньому тимчасову адміністрацію. Однак з того часу, за словами вкладників банку, вони не можуть отримати ані своїх депозитів, ані коштів на карткових рахунках, ані навіть використовувати їх у безготівкових розрахунках.

Вкладники банку «Михайлівський» уже кілька разів проводили акції протесту в Києві, зокрема, перекривали вулицю Хрещатик з вимогою повернути їхні кошти.

XS
SM
MD
LG