Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі відкрили виставку світлин бійця спецназу, зроблених на передовій


У Дніпрі відбулось відкриття фотовиставки з зони АТО «Обличчя війни», її автором є Юрій Величко – фотограф, боєць 46-го батальйону спецназу «Донбас-Україна» Збройних сил України з позивним «Фотограф». Експозиція розташована в холі Дніпропетровської облдержадміністрації.

Як зазначає Юрій Величко, він представив на суд глядачів 40 фоторобіт, знятих у «гарячих точках» Донбасу, на передовій. Це його перша персональна виставка. Жодне фото не є постановочним, наголосив автор.

«У мене немає жодного постановочного фото, якби я таке зробив, я б перестав себе поважати. На знімках – ні, не колеги, як ви кажете, бо колеги – то в офісі. Це мої побратими на передовій. Луганське, Кримське, Мар’їнка…» – сказав боєць на відкритті.

За словами спецпризначенця, за кожною світлиною – ціла історія: машини, на яких військові, виконавши завдання, виходять із Кримського, боєць-донеччанин, що став добровольцем, «Кобзар» Тараса Шевченка, читаний солдатами. Але найбільше у творчому доробку Юрія Величка портретів бійців – емоційних, із пронизливими поглядами.

За словами автора, фотографія до війни була його хобі, тепер – спосіб життя. Фотоапарат завжди з ним – і під час затишшя, і під час боїв. Відтак на виставці немає знімків, де б бійці позували авторові, лише спіймані моменти реального життя.

«На цій виставці ми можемо зазирнути в очі тим, хто береже наш спокій», – сказала на презентації експозиції керівник Центру допомоги бійцям АТО Наталія Шуліка.

Виставка у Дніпрі працюватиме два тижні. Далі експозиція відправиться до інших міст.

XS
SM
MD
LG