Доступність посилання

ТОП новини

Рада закликає Європарламент і Раду ЄС надати українцям безвізовий режим до кінця року


«Це Україна сьогодні потрібна ЄС»: Рада закликала Євросоюз надати безвіз (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

«Це Україна сьогодні потрібна ЄС»: Рада закликала Євросоюз надати безвіз (відео)

Верховна Рада закликає Європейський парламент і Раду Єврооюзу до кінця 2016 року надати Україні безвізовий режим. За ухвалення цього звернення (постанова № 5394) проголосував 261 народний депутат за мінімально необхідних 226.

Верховна Рада закликала Європарламент і Раду ЄС «ухвалити без подальших зволікань, до кінця 2016 року, необхідні рішення про надання Євросоюзом безвізового режиму для громадян України».

Депутати також звернулися до урядів держав-членів ЄС із закликом підтримати законодавчу пропозицію Єврокомісії щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до держав-членів ЄС.

Напередодні президент України Петро Порошенко заявив, що Україна виконала всі критерії для отримання безвізового режиму з Євросоюзом, а питання, які існують в рамках цього процесу наразі, не стосуються безпосередньо України.

Він зазначив, що Україна впровадила всі 144 реформи, схвалені спеціальною оціночною місією ЄС для спрощення візового режиму. На сьогодні є питання, які абсолютно ніяк не пов’язані з Україною – наприклад, механізм припинення безвізового режиму, коли інституційні дискусії ведуться між Європейською комісією і Радою ЄС, наголосив Порошенко.

Для запровадження візової лібералізації для громадян України, тобто безвізового режиму для короткотермінових подорожей до країн «шенгену», ще необхідне формальне позитивне рішення з цього приводу Європейського парламенту і Ради ЄС за результатами переговорів між ними, на які очікують ближчим часом.

У Києві сподіваються, що це станеться до 24 листопада, коли має відбутися саміт «Україна – ЄС». Відтак, як вважають, безвізовий режим зможе фактично запрацювати від початку 2017 року чи принаймні в першій чверті наступного року.

XS
SM
MD
LG