Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2019, Київ 19:30

МЗС: проект резолюції ООН щодо Криму – механізм для захисту прав українців в окупованому Криму


Міністерство закордонних справ України заявило, що ухвалення проекту резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо Криму стало механізмом для захисту прав українців в окупованому Росією Криму.

«Ухвалена резолюція стала важливим дипломатичним та політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованого Росією Криму», – мовиться в повідомленні.

У документі також вказується на те, що проект резолюції передбачає звернення до Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо підготовки окремого тематичного звіту про ситуацію на півострові.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін на сторінці у Twitter вказав на важливість ухвалення цього документа.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі. Очікується, що в грудні 2016 року може відбутися затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генсамблеї ООН.

У документі йдеться про засудження зловживань і дискримінаційних заходів щодо мешканців тимчасово окупованого Криму, зокрема, кримських татар, а також українців і представників інших національних та релігійних груп, із боку російської окупаційної влади.

Документ також закликає Росію, серед іншого, виконувати всі свої зобов’язання, які накладає на неї міжнародне право як на державу-окупанта, вжити всіх заходів, щоб негайно покласти край усім зловживанням проти мешканців Криму, негайно звільнити громадян України, яких незаконно затримали і судять без дотримання елементарних стандартів правосуддя, а також тих, кого вивезли через міжнародно визнаний кордон із Криму до Росії.

На підтримку резолюції виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 утримались, іще кілька не взяли участі в голосуванні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG