Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Росії скасував один із вироків Навальному


Олексій Навальний, архівне фото

У Росії Верховний суд країни скасував рішення суду нижчої інстанції у справі про шахрайство в компанії «Кіровліс», за яким були засуджені відомий російський опозиціонер, борець із корупцією і критик Кремля Олексій Навальний і його діловий партнер Петро Офіцеров.

Тепер справа має піти на новий розгляд.

Верховний суд Росії взяв до уваги рішення Європейського суду з прав людини за скаргою засуджених.

Навальний звертався до Верховного суду Росії з проханням переглянути вирок у справі «Кіровлісу» у зв’язку з рішенням Страсбурзького суду, що вказав на зв’язок між вироком і антикорупційною діяльністю опозиціонера. Він закликав Верховний суд скасувати попередні рішення в цій справі і виправдати його, щоб він міг балотуватися на виборах президента Росії 2018 року.

Європейський суд із прав людини в лютому вирішив, що в Росії Навального й Офіцерова судили за дії, що є звичайною підприємницькою діяльністю, і встановив, що Росія порушила право Навального й Офіцерова на чесний суд. Страсбурзький суд також вирішив, що Росія має виплатити їм понад 80 тисяч євро відшкодування: 48 тисяч Навальному й 22 тисячі Офіцерову і ще по 8 тисяч кожному за судові витрати.

2013 року суд у російському місті Кірові визнав Олексія Навального й Петра Офіцерова винними у викраденні продукції державного підприємства «Кіровліс» і засудив їх до п’яти і чотирьох років позбавлення волі відповідно; пізніше обласний суд замінив обидва покарання на умовні. Цей вирок означав, що Навальний не мав права балотуватися на виборах президента Росії до 2033 року.

Це не єдиний вирок, винесений у Росії щодо Олексія Навального. Зокрема, він був засуджений 2014 року до трьох з половиною років позбавлення волі умовно, його брат Олег отримав такий же реальний термін у колонії загального режиму у справі про розкрадання в компанії «Ів Роше». При цьому сам російський підрозділ французької фармацевтичної компанії «Ів Роше» відмовився від первісної заяви свого колишнього керівника про викрадення її коштів, що стала формальною підставою для порушення справи. Обидва брати не визнали своєї вини і відкинули звинувачення як політично мотивоване.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG