Доступність посилання

ТОП новини

Гриневич: зарплата вчителям у 2017 році може збільшитися на 50 %


Лілія Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що зарплата вчителям у 2017 році в середньому може збільшитися на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше.

«Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею», – сказала міністр під час доповіді на парламентських слуханнях «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні», повідомляє прес-служба міністерства.

Вона також повідомила, що розмір підвищених стипендій збільшиться до прожиткового мінімуму, а для залучення талановитої молоді до навчання на гостродефіцитних спеціальностях (вчителі, інженери) пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для навчання на цих спеціальностях.

У міністерстві зазначають, що уряд сьогодні визначив 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких фінансуватиметься з державного бюджету – для цього в проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 мільйонів гривень.

Гриневич наголосила, що незважаючи на те, що сума видатків на 2017 рік на науку також збільшується, але вона покриє лише підвищення зарплат.

У жовтні президент України Петро Порошенко повідомляв, що подолання негативних тенденцій в економіці України дає підстави передбачити в держбюджеті зростання на третину рівня заробітних плат вчителів.

У 2016 році рівень заробітних плат вчителів без категорії становить 3 239 гривень, а в 2017 році має підвищитись до 4 541 гривні. Рівень зарплати вчителя вищої категорії з усіма надбавками має збільшитись з 4 483 гривень у 2016 році до 6 400 гривень у 2017 році.

Верховна Рада ще не ухвалила проект державного бюджету на 2017 рік.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG