Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: відмова Росії від Римського статуту не матиме наслідків для Києва на міжнародному рівні


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У Міністерстві закордонних справ заявляють, що відмова Росії бути учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду не матиме жодних наслідків для України на міжнародному рівні. Про це в коментарі Радіо Свобода повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«У цілому ми виходимо з того, що це політичний сигнал про відмову Росії в подальшому співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом, але юридично це ніяк не вплине на справу України», – сказала вона.

Беца пов’язує це рішення Москви зі страхом перед юридичною відповідальністю за вчинені злочини, які були оприлюднені напередодні доповіді прокурора Міжнародного кримінального суду.

«У доповіді чітко зазначено і визнано те, що дійсно існує міжнародний збройний конфлікт між Росією та Україною у зв’язку з окупацією Криму наприкінці лютого 2014 року, а також вивчаються матеріали про інші злочини, скоєні на території Криму з боку держави-окупанта: порушення прав кримськотатарського населення, вбивства та викрадення, неналежне поводження, порушення права на справедливий суд та незаконне позбавлення волі. Тож я впевнена, що цей звіт прокурора вплинув на це рішення Росії», – зазначає вона.

Сьогодні президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про відмову Росії бути учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Згодом прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія вирішила не брати участі в Римському статуті з міркувань захисту національних інтересів. Він також зазначив, що формулювання МКС, який прирівняв події в Криму і на Донбасі до воєнного конфлікту між Україною і Росією, є такими, що «суперечать реальності», але вихід Росії з-під юрисдикції цього суду ніяк з цим формулюванням не пов’язаний.

Римський статут – міжнародний договір, який заснував Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Документ був ухвалений на дипломатичній конференції в Римі в 1998 році і вступив в силу в 2002 році. Росія підписала договір у вересні 2000 року, проте так і не ратифікувала його, тому не була повноправним учасником Міжнародного кримінального суду.

XS
SM
MD
LG