Доступність посилання

ТОП новини

МЗС вимагає від Росії припинити незаконне переміщення в російські колонії засуджених в Криму українців


Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест через продовження практики незаконних переміщень до Росії громадян України, які відбувають покарання на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя. Про це йдеться в заяві на сайті відомства у четвер.

«Російська сторона продовжує ігнорувати законні вимоги української сторони і грубо порушувати права громадян України, які до окупації Російською Федерацією території Автономної республіки Крим і міста Севастополь були засуджені українськими судами та відбували покарання на території півострова. Зокрема, здійснюється перегляд раніше винесених українськими судами вироків відповідно до російського Кримінально-процесуального кодексу, а засуджені громадяни України переводяться відбувати покарання на територію Росії», – йдеться у заяві.

В українському МЗС наголошують, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права «державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта». Вчинення таких дій передбачає міжнародно-правову відповідальність, додали в МЗС України.

МЗС вимагає від російської сторони негайно перевести затриманих осіб на територію України та надіслати матеріали їхніх кримінальних та особових справ в Україну.

У серпні цього року українські дипломати повідомляли, що з анексованого Криму відбувати покарання у російських колоніях відправили 150 громадян України.

Після анексії Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму чи Севастополя, однак тодішній російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо тільки відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб. Ця конвенція передбачає переміщення засуджених із території однієї держави на територію іншої. Таким чином, Україна не може використовувати її щодо людей, які перебувають у Криму, оскільки півострів залишається українською територією згідно з міжнародним правом.

XS
SM
MD
LG