Доступність посилання

ТОП новини

Парубій закликає генпрокурора якнайшвидше надати додаткові матеріали щодо Новинського


Андрій Парубій
Андрій Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликає генерального прокурора України Юрія Луценка якнайшвидше направити до парламенту додаткові матеріали до подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського.

«Я закликаю генерального прокурора якнайшвидше надати ці матеріали, додаткові матеріали на розгляд регламентного комітету», – сказав Парубій.

Він також дав доручення регламентному комітету після того, як надійде відповідь від генерального прокурора, невідкладно зібратися для ухвалення рішення.

Парубій також наголосив, що 24 листопада закінчується термін розгляду подання профільним комітетом.

16 листопада регламентний комітет Верховної Ради відклав рішення щодо подання генпрокурора про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Новинського. Члени комітету пояснили це рішення тим, що Генпрокуратура і сам генпрокурор Юрій Луценко, який брав участь у засіданні, не відповіли на всі запитання депутатів. Комітет звернувся до Генпрокуратури з проханням надати додаткові матеріали.

Після цього Луценко наголосив, що ГПУ не має права розкривати таємницю досудового слідства, а члени комітету «бояться говорити «так», бояться говорити «ні» і роблять так, щоб зіпхнути цю проблему на мене, підштовхуючи мене або порушити Кримінальний процесуальний кодекс, або не надати відповіді».

До Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності Новинського надійшло 4 листопада.

Від травня 2014 року Генпрокуратура проводить розслідування за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) Володимира Сабодана – Олександра Драбинка. Новинський підозрюється у співучасті. Депутат справу проти себе називає сфабрикованою.

XS
SM
MD
LG