Доступність посилання

ТОП новини

Медведчук літає приватним літаком в Росію напряму, попри припинення прямого авіасполучення – «Схеми»


Літак «Фалькон-900», на якому літає Медведчук

Кум президента Росії Володимира Путіна та представник України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Віктор Медведчук регулярно здійснює прямі авіаперельоти на приватному літаку між Україною та Росією, попри те, що з жовтня 2015 року Державна авіаційна служба України припинила пряме повітряне авіасполучення між двома країнами. При цьому міністр інфраструктури Володимир Омелян підтвердив, що припинення прямого авіасполучення стосується не лише рейсових, але і приватних літаків. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».

Такі факти журналісти зафіксували тричі. Ввечері 14 листопада 2016 року Віктор Медведчук у компанії невідомих прилетів прямим рейсом із Москви в аеропорт «Київ». Журналісти зафіксували прямий переліт за допомогою трекінг-сервісу, а також зняли вихід Медведчука з терміналу «Київ» після приземлення з Москви.

Ще два рази журналісти зафіксували, як літак «Фалькон-900», який використовує Віктор Медведчук, здійснив пряме авіасполучення з Росією 9 вересня (рейс «Київ – Москва») та 23 жовтня (літак з’явився на трекері біля російського курортного міста Анапа та, прямо перетнувши український кордон, приземлився в Києві).

Літак, на якому літає Медведчук, від Анапи летить у Київ
Літак, на якому літає Медведчук, від Анапи летить у Київ

Журналісти відзначають, що за чотири місяці спостережень усі інші приватні літаки для перельотів у Москву та інші російські міста використовували посадку в аеропорту міста Гомель (Білорусь).

Міністр інфраструктури Володимир Омелян підтвердив, що припинення прямого авіасполучення України поширюється і на приватні літаки. Міністр також повідомив, що для здійснення такого перельоту (при умові реєстрації літака у третіх країнах) потрібно отримувати дозвіл в української та російської влади.

«Така заборона поширюється на літаки реєстрації української або російської, або, скажімо, якщо є сертифікат експлуатанта в Росії або в Україні. Водночас теоретично літаки іншої реєстрації можуть при отриманні згоди російської та української влади здійснювати перельоти між обома країнами. Фактично у 99 відсотках випадків такі перельоти не погоджуються, тому комунікація іде через Мінськ або інші держави», – розповів Омелян.

Літак, яким користується Віктор Медведчук, – це «Фалькон-900» із бортовим номером P4-GEM, зареєстрований на острові Аруба (Нідерланди).

На запит програми «Схеми» у прес-службі громадського руху «Український вибір – Право народу» повідомили, що дозвіл на пряме авіасполучення від української та російської влади Віктор Медведчук отримує для проведення офіційних переговорів.

«Візити Віктора Медведчука до Російської Федерації є робочими і мають офіційний характер. У ході цих візитів ведуться переговори з керівництвом Російської Федерації. Саме в результаті таких переговорів були звільнені Надія Савченко, Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв. Зараз тривають переговори щодо звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Один із турів таких переговорів відбувся 14 листопада 2016 року під час візиту Віктора Медведчука до Москви. З огляду на діловий і гуманітарний характер поїздок, спрямованих на реалізацію інтересів України, такі дозволи на перельоти надаються компетентними органами регулювання авіаційного руху російської та української сторін», – заявили в русі Медведчука.

27 жовтня 2016 року Віктор Медведчук був помічений на засіданні міжнародного дискусійного клубу «Валдай», що відбувався в місті Сочі (Росія). За виступом російського президента Володимира Путіна Віктор Медвечук спостерігав у першому ряду.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG