Доступність посилання

ТОП новини

МОН: перелік професій, серед яких є бджолярі і токарі, склали через зміну у фінансуванні профосвіти


У Міністерстві освіти і науки пояснюють, що склали перелік з 19 професій загальнодержавного значення у зв’язку з тим, що фінансування професійної освіти перейшло на місцевий рівень.

Як повідомляє прес-служба міністерства, замовлення на кадри повністю формуватиме місцева влада, зважаючи на потреби власного ринку праці.

«У нас є, наприклад, професія «машиніст бурової установки», за якою проводять підготовку лише в одному закладі на всю Україну. Тобто заклад обслуговує всю країну, при цьому, за умов децентралізації, фінансувати навчання на ній з власних доходів має лише одна область, в якій розташовано ПТНЗ. Очевидно, що місцева влада може бути не зацікавлена витрачатися на підготовку кадрів, які потім працюватимуть деінде і не приноситимуть кошти у місцевий бюджет», – пояснює заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

У МОН зауважують, що за такої ситуації, попри реальний попит на професії на державному ринку праці, місцеві органи влади можуть відмовитись від них.

У відомстві пояснюють, через цей ризик до переліку професій загальнодержавного значення, зокрема, увійшли професії бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин, машиніста бурової установки, живописця, бджоляра.

Павло Хобзей зауважує, що, наприклад, бджолярство – потужна важлива галузь сільського господарства, а Україна поступово стає провідним експортером меду до Євросоюзу.

«Мед виробляють по всій Україні, але проводить підготовку фахівців за цією спеціальністю обмежена кількістю навчальних закладів. Ми повинні проводити реформи та йти на непопулярні кроки… на шляху змін ми повинні подбати, щоб з фінансових причин не припинилась підготовка на потрібні економіці спеціальності», – наголосив він.

Крім того, у перелік потрапили також професії, за якими вже зараз є гостра потреба на ринку праці, зокрема, виноградар, верстатник широкого профілю, токар, тістороб, монтер колії.

Напередодні уряд визначив перелік з 19 професій загальнодержавного значення. Як пояснила тоді міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, ці професії є пріоритетними для розвитку економіки країни і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки.

Список професій загальнодержавного значення буде затверджуватися щорічно, починаючи з 2017 року, в процесі формування бюджетів на наступні роки його можна буде корегувати з огляду на потреби ринку праці.

У рамках децентралізації освіти зобов’язання щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів передали на місцевий рівень – з наступного бюджетного року заклади професійної освіти мають перейти на фінансування з обласних бюджетів та бюджетів міст обласних центрів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG