Доступність посилання

ТОП новини

У Запоріжжі суд залишив в силі екстрадиційний арешт росіянина Мейрієва


(©Shutterstock)

Запорізький обласний апеляційний суд вирішив залишити в силі рішення щодо екстрадиційного арешту громадянина Росії Руслана Мейрієва.

Суд першої інстанції раніше ухвалив рішення, що Мейрієв перебуватиме під арештом у Запорізькому СІЗО до 22 грудня 2016 року.

Його затримали запорізькі правоохоронці 17 січня 2016 року як особу, яка перебуває у міжнародному розшуку за поданням ФСБ Росії. На території Росії йому інкримінують вчинення дій, що підпадають під дію статті 205 Кримінального кодексу Росії (участь в організації, яка визнана терористичною).

«В Україні жодних злочинів не вчиняв. За запитом Росії по сфальсифікованій справі вимагають екстрадицію. Відбувається екстрадиційний арешт…Всі 11 місяців жодних слідчих дій зі мною не проводили. Я поїхав через те, що є віруючим, і в Росії є тиск на них, тому довелося покинути територію Росії, аби вільно сповідувати свою релігію. Я приїхав до Криму – одружився і жив спокійно. Потім була ситуація незрозуміла – заходять війська... Ми виїхали на материкову частину України, так і залишились тут», – розповів Мейрієв.

На території України Руслан Мерієв проживає від 2013 року.

12 жовтня у Криму затримали 5 кримських татар. ФСБ обвинувачує їх за тією ж статтею Кримінального кодексу Росії, яку закидає і Руслану Мейрієву. Пізніше російські ЗМІ з посиланням на силовиків, повідомили про «ліквідацію кримського осередку «Хізб ут-Тахрір».

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих «терористичними».

Після анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу. Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуваннями громадян України в анексованому Криму і закликало припинити тиск на нього.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG