Доступність посилання

ТОП новини

Москва зажадала пояснень через супровід ВПС Швейцарії російського літака, що пізніше зламався в Лісабоні


Фото пасажирів російського літака у небі над швейцарським повітряним простором
Фото пасажирів російського літака у небі над швейцарським повітряним простором

Посольство Росії в Швейцарії направило в МЗС цієї країни ноту зі «здивуванням» і проханням пояснити, чому винищувачі Військово-повітряних сил Швейцарії супроводжували 18 листопада літак делегації Росії, що летів на саміт АТЕС у Перу, в межах швейцарського повітряного простору. У документі від 19 листопада йдеться, що маршрут польоту літака був наданий заздалегідь.

Інцидент стався напередодні, коли літак з частиною делегації Росії, яка їхала на саміт групи Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в місто Ліма у Перу, почали супроводжувати винищувачі, як тільки літак перетнув швейцарський повітряний простір.

Пілот під час польоту сказав пасажирам не хвилюватися і що це нормальна практика на багатьох авіанапрямках. Траєкторія польоту літака при цьому не була порушена, і він вирушив для дозаправки до португальського аеропорту Лісабона.

Однак у Лісабоні було виявлено механічне пошкодження літака, тому Росія відправила ще один літак з запасними частинами. Частина делегації та журналісти, що акредитовані для участі у саміті в Лімі, як очікується, продовжать політ в резервному літаку. Літак, в якому виявили несправності, повернеться в Москву.

У президента Росії Володимира Путіна для польоту в Ліму виділено окремий літак.

XS
SM
MD
LG