Доступність посилання

ТОП новини

Молдова: у Кишиневі протестували проти результатів президентських виборів


Ігор Додон і Майя Санду, комбіноване фото
Ігор Додон і Майя Санду, комбіноване фото

У неділю в столиці Молдови Кишиневі прихильники Майї Санду вийшли на протест в центрі міста, виступаючи проти результатів президентських виборів 13 листопада, в яких ЦВК оголосила переможцем лідера проросійської соціалістичної партії Ігоря Додона.

Повідомляється, що акцію опівдні організувала група «Молодь Молдови». Кількасот активістів тримали в руках прапори та плакати з написами: «Геть Додона», «Ми хочемо 3-го туру» тощо.

Мітингувальники заявили, що продовжуватимуть акції й надалі як у Кишиневі, так і в інших містах Молдови.

Водночас сама Майя Санду напередодні на сторінці у Facebook написала, що поки виступає за правовий метод боротьби у визначенні результатів виборів.

«Ми вирішили використовувати наразі всі засоби правового захисту, щоб оскаржити опубліковані результати», – написала Санду.

13 листопада у Молдові відбулися президентські вибори. ЦВК повідомила, що більшість голосів виборців здобув проросійський кандидат Ігор Додон – понад 52% , тоді як його проєвропейськи налаштована опонентка Майя Санду – близько 47%.

Але були деякі громадяни Молдови, які не змогли проголосувати в дипломатичних представництвах країни в Лондоні, Бухаресті, Болоньї, Москві та інших містах, тому що організатори виборів не відправили достатню кількість бюлетенів.

Майя Санду заявила про оскарження результатів виборів, а Ігор Додон висловив жаль, що його суперниця «не визнає свою поразку», та попередив, що захищатиме свою перемогу.

XS
SM
MD
LG