Доступність посилання

ТОП новини

Червоний Хрест закликає Контактну групу сприяти забезпеченню водою жителів Луганщини


Архівне фото
Архівне фото

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) закликає Контактну групу в Мінську вжити термінових заходів для забезпечення водопостачанням жителів Луганщини.

Як повідомляє прес-служба комітету, необхідно знайти механізм оплати електрики, яка надається водонапірним станціям, що забезпечують водою населення по обидва боки ліні розмежування.

У МКЧХ заявляють, що близько 600 тисяч людей на сході Україні знову перебувають під загрозою залишитися без водопостачання.

«Востаннє, коли це сталося, ми ухвалили виняткове рішення оплатити рахунки компанії за електрику, – сказав регіональний директор МКЧХ по Європі і Центральній Азії Патрік В’яль. – Це було 5 жовтня, і наша ідея була дати сторонам конфлікту час для досягнення угоди, яка зніме загрозу зупинки водопостачання шляхом знаходження тривалого рішення щодо оплати майбутніх рахунків».

МКЧХ вирішив оплатити рахунки компанії за електрику за жовтень і листопад, щоб поставки води тривали.

«Як ми заявили тоді, ми не будемо сплачувати рахунки, починаючи з 1 грудня. Звичайно, ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації і намагатися допомогти усім, кого зачеплять наслідки ймовірного відключення водопостачання», – додав В’яль.

На Луганщині на початку жовтня водонапірні станції, розташовані на підконтрольній українській владі території, зупинили роботу на понад 10 днів, оскільки через неоплачені рахунки було припинено їхнє електропостачання. Водопостачання низки об’єктів зупинили. На початку листопада у Луганській обласній військово-цивільної адміністрації в коментарі радіопроектові Донбас.Реалії заявили, що угруповання «ЛНР» досі не заплатило за воду, яку постачають на непідконтрольну українській владі частину території Луганщини.

XS
SM
MD
LG