Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 08:45
Новини | Міжнародні

Число людей у Сирії, що живуть в облозі, майже сягнуло мільйона – ООН


Стівен О’Браєн, архівне фото

В Організації Об’єднаних Націй повідомили, що число сирійців, які живуть в умовах облоги, за останній рік більш ніж подвоїлося і майже сягнуло мільйона.

Як повідомив заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань і координації термінової допомоги Стівен О’Браєн на засіданні Ради безпеки ООН, ця кількість із майже 486 тисяч рік тому нині зросла до понад 974 тисяч.

При цьому в більшості випадків облогу тримають сирійські урядові війська, додав він.

За словами чільного представника ООН, «цивільних людей тримають в ізоляції, морять їх голодом, бомбардують, не дають можливості отримати медичну допомогу і гуманітарну допомогу, щоб змусити їх здатися або втекти».

Стівен О’Браєн різко розкритикував режим президента Сирії Башара аль-Асада за те, що він не захищає всіх сирійців і під приводом захисту національного суверенітету «бомбардує власний народ».

У Сирії з весни 2011 року триває громадянська війна, в якій загинули сотні тисяч людей, мільйони стали біженцями чи вимушеними переселенцями. Через жорстокість режиму Асада проти свого народу йому вже відмовили в легітимності багато західних і арабських країн. Останнім часом у цю війну на боці режиму Асада вступила Росія, яка як постійний член Ради безпеки ООН також блокує там рішення, спрямовані на врегулювання ситуації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG