Доступність посилання

ТОП новини

США: Трамп обіцяє скасувати угоду про Транстихоокеанське партнерство в перший день президентства


Обраний президент США Дональд Трамп
Обраний президент США Дональд Трамп

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв у перший же день після вступу на посаду скасувати суперечливу тихоокеанську торговельну угоду. Про це Трамп заявив у відеозверненні, опублікованому 21 листопада.

«Я збираюся випустити повідомлення про намір вийти з Транстихоокеанського партнерства, яке є потенційною катастрофою для нашої країни. Замість цього ми вестимемо переговори про справедливі двосторонні торговельні угоди, які повернуть робочі місця і промисловість до американських берегів», – вказав Трамп у виступі щодо своїх пріоритетів на перші 100 днів президентства.

Президент Барак Обама, який завершує своє восьмирічне перебування на посаді, наполягав на ратифікації угоди про Транстихоокеанське партнерство, яка мала б сприяти зниженню тарифів та усуненню торговельних бар’єрів між 12 країнами регіону.

Під час виборчої кампанії Трамп критикував ці домовленості. Його риторика була схвально сприйнята людьми в багатьох промислових районах США, які втратили багато робочих місцьі пов’язують це з іншим масштабним договором – Північноамериканською угодою про вільну торгівлю.

XS
SM
MD
LG