Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін назвав 29 листопада можливою датою зустрічі голів МЗС «нормандської четвірки»


Павло Клімкін
Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що можливою датою зустрічі голів міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» (Україна, Росія, Німеччина і Франція) є 29 листопада.

«Ми обговорюємо цю дату. Я нещодавно розмовляв із Франком-Вальтером Штайнмаєром (міністром закордонних справ Німеччини – ред.), ми визначили як можливу наступну дату – 29 листопада», – сказав міністр після засідання Кабінету міністрів України.

Клімкін сподівається на прогрес найближчими днями в питанні доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста на непідконтрольні території.

«Звичайно, дуже важливий для мене момент – це гуманітарна сфера. Зараз ми працюємо дуже щільно з Міжнародним Червоним Хрестом для того, щоб він хоч мінімальний доступ отримав. Дуже сподіваюся на прогрес найближчими днями. Але загалом ми маємо просуватися до звільнення заручників, а не тільки до організації доступу Червоного Хреста», – сказав голова МЗС.

Щодо «дорожньої карти» Клімкін заявив, що не бачить прогресу в її узгодженні.

Напередодні заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» заявив, що робота над «дорожньою картою» Мінських угод на даний момент триває на рівні консультацій технічних експертів.

Перед цим міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «дорожньої карти», яка б мала бути готова до зустрічі міністрів «нормандської четвірки», на даний час немає.

Раніше прес-служба Адміністрації президента України повідомила, що Петро Порошенко з канцлером Німеччини Анґелою Меркель обговорили виконання Мінських угод і домовилися про проведення наприкінці листопада зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки».

У Німеччині заявили, що робота для створення так званої «дорожньої карти» виконання мінських домовленостей про врегулювання на частині українського Донбасу відбувається з великими труднощами й доволі повільно.

Через те, що мінські домовленості практично не визначають послідовності виконання їхніх пунктів, керівники держав «нормандського формату» – України, Німеччини, Франції і Росії – домовилися у жовтні на зустрічі в Берліні, що голови МЗС цих країн мають підготувати «дорожню карту», яка узгодила б цю послідовність виконання пунктів усіх трьох головних мінських угод: Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

XS
SM
MD
LG